AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE NAKDİ YARDIM

18 Haziran 2018 Pazartesi 16 : 06

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ülkemizdeki tüm Amatör Spor Kulüplerine Nakdi yardım yaptı. İlimizdeki nakdi yardım töreni Valilik toplantı salonunda gerçekleşti. 74 spor kulübüne 4 ila 6 Bin TL arasında değişen toplamda 453 Bin TL’lik nakdi yardım gerçekleştiren Spor Bakanlığı, Ramazan Bayramı öncesinde kulüplerin yüzünü güldürdü.

VALİ AKSOY DA KATILDI

Kocaeli Valiliği’nde düzenlenen nakdi yardım törenine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, amatör spor kulüp başkanları ve yöneticileri katıldı.

MEHMET AKİF YILMAZ: NELER ÇEKTİĞİNİZİ İYİ BİLİYORUM

Ben de spora hizmet ettim, amatörlerin neler çektiğinizi biliyorum. Sokaklar ve mahalleler amatör kulüplerimiz sayesinde spor yapıyor. Hükümet ve yerel yöneticilerimize bu anlamda görev düşüyor. Son 15 yılda Kocaeli de 1.8 milyar liralık tesis yatırımı yaptık. 2 ilçemiz hariç her ilçemizde gençlik merkezi kurduk. Mahallelere kadar girdik. Çok önemli bir genç nüfusumuz var. Bizim en büyük gücümüz onlar. Onları kesinlikle ihmal etmemeli, sportif ve ahlaki olarak ellerinden tutmalıyız. Politikamız gençlerin iyi bireyler olarak yetişmesi olmalı.

KARAOSMANOĞLU: BİZ DE NAKDİ YARDIM YAPMAK İSTİYORUZ

Törende konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Spor Bakanlığı’nın nakdi yardım adımını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ve büyükşehir belediyesi olarak aynı nakdi yardımı kendilerinin de yapmak istediklerini söyledi. Daha önce malzeme yardımı yaptıklarını hatırlatan Karaosmanoğlu, kulüpleri teşvik edici bazı kriterler koyarak maddi yardım yapacaklarının sinyalini verdi.

VALİ AKSOY: KULÜPLERİ MOTİVE EDİCİ BİR ÇALIŞMA

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmada, Kocaeli’nin spor kültürü gelişmiş bir kent olduğunu söyleyerek, Spor Bakanlığı’nın nakdi yardım adımının kulüpleri motive edici bir çalışma olduğunun altını çizdi. Bu tarz projelere ve çalışmalara her daim destek verdiklerini kaydeden Vali Aksoy, amatör spor kulüplerini önemsediklerini söyledi.

 

Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığına kulüplerimiz adına teşekkür ederiz.Create AccountLog In Your Account